Příprava je za dveřmi

Nové posily BK Mladá Boleslav?6.5.2010 - Sezóna 2009/2010 je za námi a podle zatím neoficiálních informací by měla hokejistům Mladé Boleslavi příprava na novou sezónu začít v pondělí 10. května. V jakém složení se tým objeví, zatím ví pouze vedení a doufáme, že se s námi o tuto informaci už brzo podělí. Jedno je však jisté - v týmu bude chybět Sýkora (Zlín) a Frolo (Plzeň). Údajně podepsal smlouvu s Boleslaví kanadský bek Darrell Hay a také se šušká, že se jedná o příchodu Martina Procházky.

Tlačil zůstává a vrací se Gudas

Fanklub BK Mladá Boleslav - Mladá Boleslav se střetne v baráži s Chomutovem29.4.2010 – Bruslařský klub zná trenérské duo pro nadcházející sezonu. Hlavním trenérem bude stejně jako v závěru minulé sezony Jan Tlačil (na snímku), který podepsal novou jednoletou smlouvu s roční opcí. Jeho asistentem se stává navrátilec Leo Gudas, jenž v Mladé Boleslavi působil už v období od května 2007 do dubna 2009 a nyní se upsal Mladé Boleslavi na jeden rok s následnou roční opcí. Zdroj: www.bkboleslav.cz

Sýkora jde do Zlína

23.4.2010 - Tomáš Sýkora odchází z Mladá Boleslavi, kde strávil čtyři sezóny. V médiích byl označován za barážového specialistu. Nejprve neuspěl v dresu Ústí, pak už se ale pokaždé radoval. Nejprve dokázal s týmem "bruslařů" postoupit z první ligy a poté dvakrát úspěšně se svými spoluhráči uhájil extraligovou příslušnost. V posledním letošním zápase sezóny proti Chomutovu dokonce z pěti tref obstaral dvě a na další dvě přihrál. Tomáši děkujeme a přejeme hodně štěstí!

Tisková zpráva BK MB

Změny ve vední BK MLadá Boleslav20.4.2010 - Bruslařský klub bude mít v nadcházející sezoně jiného sportovního manažera. Luděk Bukač totiž požádal BK Mladá Boleslav o ukončení smlouvy z rodinných důvodů, takže jeho kontrakt skončí k 30.4.2010. Ke stejnému datu vypršela smlouva dosavadnímu asistentovi Jiřímu Šejbovi a obě strany se dohodly, že nebude prodloužena. O nástupcích na obou postech bude klub informovat. Vedení zároveň jedná s hlavním trenérem Janem Tlačilem o prodloužení smlouvy. Zdroj: www.bkboleslav.cz

Extraliga je stále naše!

Fanklub BK Mladá Boleslav - Mladá Boleslav se střetne v baráži s Chomutovem18.4.2010 – Nedaleko extraligových břehů – v boleslavských vodách - ztroskotal dnes koráb Belladonna, patřící pirátům z Krušnohoří. Tím také končí jejich cesta za zlatým pokladem. V dnešním pátém střetnutí naši borci odvedli perfektní výkon, který potěšil zaplněnou Metrostav Arénu, která mohla sborově celkem pětkrát křičet góóól. Zlatý poklad s názvem EXTRALIGA tak budou i nadále opatrovávat hokejisté Mladé Boleslavi. Hoši děkujeme!!!!

Podruhé jsme pokořili piráty na jejich půdě

15.4.2010 - Doma jsme zaváhali, venku nám to však svědčilo. V dnešním 4. barážovém utkání jsme zvítězili poměrem 4:3. Na výhře se podíleli střelci Nouza, Macho, Pabiška a Žabka. V brance nás opět podržel Marek Schwarz a celý tým makal, tak jak jsme si všichni přáli. Série se za stavu 3:1 pro boleslavský tým přesouvá do Metrostav Arény, kde se v neděli odehraje důležité páté utkání, kde nesmíte chybět!

Výhra v "bílém pekle"

Úvodní zápas BK Mladá Boleslav v baráží proti Chomutovu14.4.2010 - Hokejisté BK MB dokázali zvítězit na ledě Chomutova a vzali jim jejich domácí neporazitelnost, kterou drželi celé play-off 1. ligy. Už ve 2. minutě utkání se ujala Boleslav zásluhou Macha vedení, Severočeši ale rychle odpověděli a dokonce už vedli 2:1. Ve 28. minutě však srovnal Bahenský, na 3:2 dával gól Pabiška a naše vítězství pečetil do prázdné brány Handlovský. Mladá Boleslav vede v baráži 2:1 a zítra se opět vyráží do Chomutova.

Chomutov udeřil minutu před koncem

Fanklub BK Mladá Boleslav - Mladá Boleslav se střetne v baráži s Chomutovem11.4.2010 – Do druhého zápasu baráže sice vstoupila Mladá Boleslav celkem úspěšně, když se ve 28. minutě trefil Boháč. Ale hrát hokej s jednobrankovým náskokem se nevyplácí. Zvlášť pokud hrajete s bojovným soupeřem, který je lačný po výhře a zlatém pokladu. Ve 47. minutě snížil Procházka a minutu před koncem dokonal výhru Chomutova dorážkou Duda. Domácí se ještě pokusili o power-play, ale to už byla jen marná snaha napravit to, co se nepovedlo v předchozích minutách. Do Chomutova se jede ve středu za nerozhodného stavu 1:1.

První útok pirátů odražen

10.4.2010 - Hokejisté BK Mladá Boleslav mají za sebou úspěšný vstup do barážové série. Chomutovské piráty v úvodním sobotním utkání porazili 5:3. Zápas se hrál ve velkém tempu a Bruslařský klub si prakticky od začátku udržoval vedení, které už neztratil. Klíčový čtvrtý a pátý gól Mladé Boleslavi si připsal Peter Fabuš. Druhý zápas série je na programu v Metrostav Aréně už zítra (v neděli) opět od 18:10. Po fotbalovém utkání budou u sportovní haly připraveny autobusy pro fanoušky, kteří se chtějí přepravit na hokej. Zdroj: www.bkboleslav.cz

Nabijte děla hoši! Loupeživí bandité se blíží

Úvodní zápas BK Mladá Boleslav v baráží proti Chomutovu8.4.2010 - Vzhledem k faktu, že v závěru sezóny našim střelcům poněkud došel dech, všichni s velkým očekáváním doufáme, že do Mladé Boleslavi dorazila zásilka kvalitního střelného prachu. Hokejisté nyní pilně trénují, aby o víkendu byli dobře připraveni. Předseda představenstva BK MB pan Plachý v dnešním rozhovoru na www.bkboleslav.cz říká, že v kabině je cítit ten správný týmový duch, což je jen a jen dobře. Tak vzhůru do boje!

Piráti plánují útok na Boleslav

4.4.2010 – Hokejisté Mladé Boleslavi již vědí, proti komu budou hájit extraligovou příslušnost. V předchozích dvou letech to byl vždy ten samý soupeř – ústecký Slovan, na který jsme vždy našli recept. V letošní sezóně však v baráži narazíme na „piráty“ z Chomutova. Chomutovští piráti se pokusí dobýt Metrostav Arénu 10. a 11. dubna 2010, přijďte naše hokejisty podpořit – protože fanoušci jsou také nezbytnou ingrediencí, která vede k vítězství!

Ve Varech opět prohra

4.4.2010 - Mladoboleslavští hokejisté jsou nejspíš rádi, že mají tuhle utrápenou část sezony za sebou. V posledním zápase play-out na ledě karlovarské Energie inkasovali po jedné brance v každé třetině, aniž by sami nějaký gól vsítili. Teď už jim nezbývá nic jiného, než střádat síly na baráž.

Zdroj: bkboleslav.cz

Přestřelka s Kladnem

2.4.2010 - V posledním domácím zápase play-out jsme přivítali Kladno. Do ochozů našlo cestu pouze 580 věrných fanoušků a ti viděli téměř exhibiční zápas s konečným výsledkem 5:6. Několik našich opor dostalo volno, a tak trenéři doplnili soupisku o šest juniorů. Slabší chvilku si v bráně vybral i Valent a na 10 minut přenechal svatyň Klimíčkovi. V neděli nás čeká poslední zápas play-out ve Varech a následující víkend je na programu baráž!

Jiří Šejba: Je tam snaha, ale už tak trochu i křeč

19.3.2010 - Je to pořád ta samá písnička. Slabý důraz, poskrovnu tutových šancí a hlavně neschopnost boleslavských útočníků gólově se prosadit. A obránci – konkrétně pak hlavně Josef Jindra, který v play-out nasbíral už tři góly a jednu asistenci – na to zkrátka sami nestačí. "V defenzívě nehrajeme nijak špatně, ale pořád nás tlačí bota v zakončování," prohlásil Jiří Šejba. Zdroj: www.bkboleslav.cz

Bahenský: Poraženecká nálada ničemu nepomůže

19.3.2010 - "Další prohrané utkání je pro nás pro všechny velké zklamání. Musíme se maximálně soustředit na zlepšení produktivity a věřím, že se to pro nás ještě v dobré otočí. Víme, že zaostáváme daleko za očekáváním a hned v příštím utkání se to musíme pokusit napravit. Musíme myslet pozitivně, poraženecká nálada nikomu a ničemu nepomůže," řekl po utkání s Kladnem Zdeněk Bahenský. Zdroj: www.bkboleslav.cz

Jiří Šejba: Hráli jsme lehkovážný hokej

16.3.2010 - Mělo to být potvrzení minulé výhry nad Karlovými Vary a uklidnění rozbouřené situace. Jenže druhé utkání na domácím ledě mladoboleslavští hokejisté nezvládli. Za rozhodující faktor můžeme nejspíš označit přesilovky. Středočeši inkasovali dvakrát v oslabení a jednou dokonce ve chvíli, kdy sami hráli v početní výhodě. Zdroj: www.bkboleslav.cz

Mladá Boleslav se nedostala do předkola

4.3.2010 - Vyřazovací boje se budou hrát bez Mladé Boleslavi. Bruslařský klub potřeboval k prodloužení naděje do posledního kola porazit Pardubice. Eaton však odvezl ze středočeského města všechny tři body za výhru 2:0. Slavia, se kterou tým Jana Tlačila na dálku soupeřil, navíc zvítězila ve Zlíně. Novému lodivodovi BK Mladá Boleslav tedy ostrá premiéra na střídačce nevyšla, mužstvo čeká play-out. Zdroj: www.bkboleslav.cz

BK Mladá Boleslav má nového trenéra

14.2.2010 - Vedení BK Mladá Boleslav se dohodlo na spolupráci s trenérem Janem Tlačilem, který počínaje pondělním tréninkem povede mužstvo Bruslařského klubu společně s dosavadním asistentem BK Mladá Boleslav Jiřím Šejbou. Informoval o tom sportovní manažer Luděk Bukač. Zdroj: www.bkboleslav.cz

Mladá Boleslav se chystá do Liberce

Hokejisté BK Mladá Boleslav si zpestří přípravnou část během olympijské přestávky jedním zápasem.

Ve čtvrtek 25. února nastoupí v liberecké Tipsport Aréně proti tamním Bílým Tygrům. Hrát se bude netradičně již od 11 hodin a vstupné je zdarma. Zdroj: www.bkboleslav.cz

BK Mladá Boleslav podlehla na domácím ledě Komety 4:1

Poslední venkovní utkání základní části čekalo boleslavské hokejisty v pekelné atmosféře brněnské haly Rondo. Hrálo se o cenné body a dopředu se vědělo, že utkání nebude jednoduché. Sice se Kometa v tabulce nachází pod Mladou Boleslaví, ale od nového roku „září“ a na domácím ledě nepustila nikoho přičichnout k zisku 3 bodů. I Mladoboleslavští si v důležitém duelu na modrobílých vylámali zuby a Kometa svým vítězství 4:1 protáhla domácí sérii neporazitelnosti na 10 zápasů. Nyní čeká naše hokejisty olympijská přestávka a po ní přijdou poslední dvě domácí utkání - proti Pardubicím a Slavii. Teoretická šance na postup do předkola play-off stále ještě existuje. Autor: kk

BK Mladá Boleslav prohrála na domácím ledě 5:6

V rámci 49. kola hokejové O2 extraligy podlehla Mladá Boleslav Vítkovicím 5:6 a se 62 body tedy obsadila 11. místo.První polovina úvodní třetiny jasně patřila Vítkovicím - rychleji bruslili a lépe kombinovali. To mělo za následek, že v sedmé minutě vedli hosté s dvougólovým náskokem. V 15. minutě však správně zareagoval Michal Macho a poslal kotouč do sítě hostujících Vítkovic. První třetina končí 2:1 ve prospěch hostů. Autor: NAJE

BK Mladá Boleslav si veze domů pouze jeden bod

České Budějovice - Ve 48.kole O2 extraligy porazili hokejisté Českých Budějovic před domácím publikem tým Mladé Boleslavi 2:1 po samostatných nájezdech. Mladá Boleslav je se ziskem 62 bodů v tabulce na jedenácté příčce, její včerejší soupeř osmý. Počtvrté v sezoně skončil vzájemný duel obou soupeřů remízou. Rozhodující trefu přidal v samostatných nájezdech Václav Pletka. Ve 49.kole hraje BK Mladá Boleslav v domácím prostředí Metrostav arény. V neděli v tradičním čase od půl šesté hostí Vítkovice. Zdroj: www.mbnoviny.cz