Neporazitelnost trvá dál

31.10.2012 - 17. kolo je za námi a domácí neporazitelnost Bruslařského klubu nadále trvá. Tentokrát se s nepořízenou obrátil zpět na cestu domů severočeský celek Kadaně. Ve 24. minutě šel sice gólem Račuka do vedení, skóre ale velmi rychle obraceli Pabiška s Kafkou. To bylo nakonec ze střeleckého arzenálu tohoto utkání vše. Boleslavští uhájili těsnou výhru a do tabulky si připsali další tři body. Zdroj: bkboleslav.cz

Bylo to o fous

27.10.2012 -  Pojizerské derby bylo neskutečnou podívanou. Po dvou odehraných třetinách Mladá Boleslav vedla už o čtyři branky a zdálo se, že poslední dějství se už bude pouze dohrávat. Domácí hokejisté ale předvedli vynikající vzepětí sil a nakonec nedali svou kůži vůbec lacino. Benátky dokázaly snížit na rozdíl jediné branky a v závěrečné hře bez gólmana důrazně sahaly po remíze, urputná obrana Bruslařů v čele s brankářem Willem se štěstím odolala. Zdroj: bkboleslav.cz

Šumperk už také poražen

24.10.2012 - S jediným týmem v tabulce 1. hokejové ligy Boleslav prohrála. Bylo to hned ve druhém kole na ledě šumperských Draků. I v tomto utkání se do branky postavil Vlastimil Lakosil. Dnes však přišla odplata. Utkání bylo co do předváděné hry poměrně vyrovnané, avšak dvě přesilovkové trefy Lukáše Pabišky v první třetině Draky trošku nalomily. Ve třetí třetině pak dvakrát zaúřadoval další boleslavský útočník - Tomáš Demel a bylo rozhodnuto boleslavskou výhru a Boleslav stále zůstává na domácím ledě neporažena.

Jindra rozhodl

20.10.2012 - Ze severočeské Kalich areny si boleslavští hokejisté vezou těsné vítězství 2:1. Do vedení šli ve 13. minutě domácí střelou Rudovského, jen o chvilku později kontroval Pabiška. Ze střeleckého arzenálu to bylo nějakou dobu vše, dokud osm minut před koncem základní hrací doby nerozhodl obránce Josef Jindra. Letos je to mimochodem jeho první trefa – a hned vítězná! Celkově pak pro Mladou Boleslav představuje výhra nad Litoměřicemi už dvanáctou v řadě! Zdroj: bkboleslav.cz

Výhra bez zaváhání

17.10.2012 - Utkání se Severočechy nepřineslo žádné větší překvapení, papírově jasně favorizovaná Mladá Boleslav nezaváhala a zvítězila 7:3. Domácí celek udržel čisté konto pouze 65 sekund a od té doby už jen bez přestání tahal za kratší konec provazu. Relativně nejlépe na tom Mostečtí byli po snížení Gengela na 1:2, potom už to ale bylo jenom horší. Za Bruslaře se dvakrát trefil Rys, po jedné brance přidali Koudelka, Nouza, Němeček, Vrbata a Kafka. Středočeši tak momentálně s 34 body vedou tabulku, o "čtyři body dál" je Ústí nad Labem. Zdroj: bkboleslav.cz

Rebelové odjeli poraženi

15.10.2012 - Když v šesté minutě otevíral skóre Loskot, vypadalo to na další povedený zápas. Když na začátku druhého dějství vyrovnal hostující Protivný, vypadalo to spíš na problémy. Tedy do chvíle, než se utkání přehouplo do své druhé poloviny. Jen krátce poté totiž Boleslav přesně na 78 sekund přiložila pod kotel takovým způsobem, že se Havlíčkobrodští koupali ve vlastním potu i ve skóre 4:1 pro domácí. Postupně dávali Pabiška, Rys a Hrdel. Poslední jmenovaný pak ve 44. minutě přidal svou druhou branku a Lenc v závěru pečetil na konečných 6:1! Zdroj: bkboleslav.cz

V Berouně jasná výhra

13.10.2012 - Mladá Boleslav zavítala v 11. kole na led berounských Medvědů a odjížděla odsud se třemi body do tabulky navíc. Na první branku se čekalo do 17. minuty, kdy Petr Kafka dokázal tečí nasměrovat Chaloupkovu střelu přímo do brány. O další boleslavský gól se zasloužil Milan Mikulík ve 41. minutě a na konci zápasu, kdy se Beroun pokoušel o hru bez brankáře, se do gólových statistik zapsal opět útočník s číslem "15". Asistent Jiří Slabý komentoval po zápase: "Utkání mělo úroveň a nasazení, bylo rychlé. Jsme spokojení se třemi body, protože kluci ukázali, že si umí pohlídat i takový stav, který není moc vysoký."

Rozhodovala 1. třetina

10.10.2012 - Písečtí nezačali špatně, do Mladé Boleslavi přijeli naprosto očividně hlavně bránit, což se jim téměř 14 minut dařilo. Jenže pak zahájil ostrou palbu Demel a hosté už se jenom vezli. Kafka s Pabiškou do jejich sítě přidali každý po jednom kousku, načež sice snížil Martin Heřman, veškerou radost Jihočechů ale prakticky okamžitě utnul Výborný. Bruslaři donutili soupeře doslova panikařit, protože hned dvakrát za sebou fauloval tak, že sudí nařídil trestná střílení. Vrbata jej využil, Mikulík nikoliv. V poslední minutě pečetil na 6:1 Loskot. Zdroj: bkboleslav.cz

Boleslav zkrotila Lvy z HK

6.10.2012 - Nezvykle brzy odpoledne začalo utkání v Mladé Boleslavi, která posunula začátek souboje s Hradec Králové už na 15:30 kvůli kolizi s fotbalových zápasem. V prvních šesti minutách si Boleslav vybudoval náskok dvou góly - díky trefám Němečka a Koudelky. Nedlouho po začátku druhé třetiny přidal další gól kapitán Výborný, který se vrátil do sesatvy. Poté Hradec snížil zásluhou Švagrovského. Ve zbytku duelu se na každé straně prosadil jeden střelec - za Boleslav Demel, Bruslařský klub tak vyhrál posedmé za sebou a díky zaváhání Havlíčkova Brodu se posunul do čela tabulky. Naopak Královští lvi padli potřetí z posledních čtyř kol.

Nouza vystřelil bod navíc

3.10.2012 - Druhá Mladá Boleslav se vydala na led páté Olomouce, kde v posledním vzájemném utkání během sezony 2007/2008 neskórovala. Hanáci se ve svém hájemství představili podruhé v řadě a hodlali udržet stoprocentní bilanci. Jenže Bruslařskému klubu se povedl závěr první části hry, kdy si vypracoval dvougólový náskok díky trefám Loskota s Nouzou. Dva zásahy Matěje Pekra však znamenaly vyrovnání, prodloužení a nakonec i nájezdy. Ty rozhodl přesný pokus Nouzy, díky němuž Středočeši vyhráli pošesté za sebou a od začátku soutěže mají na kontě stále jedinou porážku z ledu Šumperku. Zdroj: hokej.cz

29.9.2012 - Souboje s Ústím nad Labem patří už několik sezón k nejvyhrocenějším střetnutím na české hokejové scéně. Ve ŠKO-ENERGO Aréně na sebe oba celky narazily v rámci sedmého kola a rozhodně se bylo na co dívat. O všem důležitém se prakticky rozhodlo v úvodním dějství, ve kterém padlo pět gólů. Čtyři z toho skončily za nešťastným Koutským. Dvěma brankami se pod vítězství podepsal David Vrbata, jehož útok výhru dirigoval. Ze dvou celků, které vyznávají ve znaku lva, se tak ukázal po vítězství hladovější ten boleslavský a díky tříbodovému zisku se tak Bruslaři posunuli právě před svého rivala. Zdroj: bkboleslav.cz

Rozhodovaly až nájezdy

26.9.2012 - Na Moravě šli boleslavští hokejisté do vedení už po třech minutách zásluhou Petra Chaloupky. Poté se ale dostávali do hry čím dál více domácí a Will se měl co ohánět. Zvýšené úsilí přineslo Třebíči vyrovnání a do konce základní hrací doby už žádná další branka díky velmi kvalitnímu výkonu obou brankářů nepadla. Rozhodnutí nepřišlo ani v prodloužení, přestože měli Bruslaři výhodu vylepšené přesilové hry. Až v samostatných nájezdech přinesl bonusový bod pokus Davida Vrbaty, jenž svým oblíbeným blafákem nedal Čiliakovi šanci. Zdroj: bkboleslav.cz

Boleslav jde do čela

24.9.2012 - Mladá Boleslav zatím potvrzuje nejvyšší ambice, svěřenci trenéra Františka Výborného si zapsali další vítězství, když na domácím stadionu přehráli Jihlavu 4:1. Bruslařský klub si už v průběhu první třetiny vypracoval dvoubrankový náskok (Jiránek, Mikulík), který v dalším průběhu zápasu ještě navýšil. Středočeši tak v pěti dosud odehraných zápasech nevyhráli pouze jednou. Boleslav se vyhoupla do čela průběžné tabulky. Se stejným bodovým ziskem figuruje na druhém místě Havlíčkův Brod, až na třetí pozici se propadli hráči Ústeckých Lvů, kteří před svými fanoušky nečekaně podlehli v samostatných nájezdech Hradci Králové.

První výhra venku

22.9.2012 - Svěřenci trenéra Výborného nezačali příliš dobře, série faulů jim nedovolila výrazněji promluvit do hry. V závěru prvního dějství šla pak navíc domácí Kadaň do vedení, když se trefil Jíra. Bruslařům se začalo dařit – zatím jako už tradičně – spíš až v druhé polovině zápasu, kdy během pouhých čtyř minut zaúřadoval Tomáš Nouza. Nejprve vyrovnal a následně skóre otočil ve prospěch Mladé Boleslavi. Domácí v závěru pochopitelně cítili šanci, brankáře Hanuljaka odvolali už dvě minuty před koncem. Všechno marné, tři body berou Středočeši. Zdroj: bkboleslav.cz

BKMB králem Pojizeří

19.9.2012 - Proti Benátkám se mezi tyče postavil poprvé od začátku zápasu Roman Will, kterému kryl záda Michal Valent, a hned při první startu v základní sestavě si připsal čisté konto. Po prohře v Šumperku byla očekávání boleslavských fanoušků poměrně velká. Hokejisté Boleslavi však vzali utkání za dobrý konec - ve 2. minutě se trefil Rys, do konce 1. třetiny přidal další gól kapitán Výborný. Ten zaúřadoval i ve druhé třetině a vítězství pečetil ve 44. minutě Tomáš Nouza. Utkání se hrálo v poměrně rychlém tempu a nebyla ani nouze o osobní střety. O boxerskou vložku se postaral Jaroslav Kasík a hostující Vlach.

Prohra v Šumperku

15.9.2012 - Po středeční výhře přišla v sobotu první prohra, kterou Mladé Boleslavi uštědřil Šumperk. Za stavu 0:3 došlo k výměně gólmanů a branku strážil Roman Will. V téže minutě dokázala Boleslav snížit na 1:3 zásluhou Davida Výborného. Ve 49. minutě ještě Mikulík vykřesal špetku naděje a od vyrovnání nás dělil jediný gól, který však do konce hrací doby už nepřišel. V Šumperku po 60ti minutách propukly bujaré oslavy a Boleslav se vrátila domů s nepořízenou. „Se Spartou kam jsme přijeli, tam nás chtěli porazit. I za cenu toho, že pak několik zápasů nevyhrají. Tohle je to samý. Prostě honička na Boleslav,“ prozradil po utkání trenér František Výborný

Na úvod výhra 6:3

12.9.2012 - Úvodní zápas letošní sezóny zvládli boleslavští hokejisté tak, jak si všichni přáli. Litoměřice však v první půli zápasu hrály vyrovnaný hokej a Boleslav musela jen dotahovat jednogólové manko. Zápas na stranu boleslavských strhnul Lukáš Pabiška, který nejenže vstřelil první letošní gól ale připsal si také první letošní hattrick. "Předvedená hra především v první polovině střetnutí nebyla tak učesaná, jak bychom si představovali, ale předvedli jsme morální sílu a utkání obrátili. Potěšila nás divácká kulisa. Ti hráči, co tu jsou, nebyli hlavní příčinou sestupu a chtějí to, co se stalo odčinit. Je dobře, že fanoušci to tak vnímají, řekl po utkání Jiří Slabý.

Konec přípravy

8.9.2012 - Hokejisté mají za sebou přípravu na novou sezónu, během níž absolvovali 11 zápasů, ve kterých 7x vyhráli. Na ledě se potkali nejen s extraligovými týmy,  ze kterých porazili Spartu po samostatných nájezdech 3:2, ale také poměrně exotického soupeře - korejský tým High1. Na kontě mají také dvojnásobný skalp slovinského mistra z Lublaně. Přípravu lze hodnotit určitě kladně, byla vidět stále se zlepšující souhra pětek a šikovní junioři také perfektně zapadli do týmu. Moc se těšíme na sezónu a držíme palce, ať společnými silami a týmových duchem dostaneme naší Bolku tam, kde ji chceme mít a kam patří!

Členská schůze

8.9.2012 - V sobotu 1.září 2012 se konala od 11:30 výroční členská schůze Fanklubu - zápis. Na programu bylo zhodnocení minulé sezóny, spolupráce s klubem BK Mladá Boleslav, informace o hospodaření apod. Fanklub by rád poděkoval všem, kteří se zúčastnili úklidové brigády. Do konce září budou přijímány přihlášky nových členů a budou vybírány příspěvky na nadcházející sezónu, které zůstávají ve výši 300,-Kč. Zájemci z řad členů si mohou zakoupit za zvýhodněnou cenu permanentku nebo zbylé dresy z loňské sezóny.