Václav Hořejší odchází

28.6.2011 - V prosinci minulého roku přišel do Mladé Boleslavi, kde pomáhal dostat bruslařský klub z obrovských problémů. Po 7 měsících opouští BKMB. Působení Mgr. Václava Hořejšího ve funkci ředitele hokejového klubu BK Mladá Boleslav a.s. končí k 30.6. 2011, když k tomuto datu požádal vedení klubu o uvolnění z funkce. Důvody jeho odchodu z Mladé Boleslavi jsou osobního charakteru. Na přání pana Hořejšího nebudou proto klubem ani jím samotným nijak komentovány.

Tomáš Demel má zlato

25.6.2011 - Mladoboleslavský útočník Tomáš Demel vybojoval se svými spoluhráči historické zlato České republiky na MS v inline hokeji, které se konalo v Pardubicích. V napínavém finále porazila česká reprezentace Spojené státy poměrem 3:2 a mohla se radovat z premiérového titulu mistrů světa. Tomáš byl zároveň vyhlášen nejlepším obráncem celého turnaje. V šesti utkání si připsal 9 bodů (2+7).

Nad kým visí otazník?

10.6.2011 - Někteří hokejisté se mohou v klidu připravovat na novou sezónu, protože mají vyřešené působiště pro sezónu 2011/2012. Fanoušci jsou také netrpěliví - netuší, zda-li své hráče budou v našem dresu vídat i nadále. Tomáš Divíšek - kapitán, který velel vítěznému barážovému tažení, srdcař Tomáš Nouza, spolehlivý obránce Darrell Hay, finský obránce Esa Lehikionen, obětavý Radek Matějovský či ex-slávista Juraj Štefanka. Co s nimi je? O osudu těchto hráčů ještě stále není rozhodnuto, ale zaznívají hlasy, že by stálo za to některé udržet.

Balaštík, Hübl a Čutta

10.6.2011 - Hokejisté Mladé Boleslavi vstoupili 23. května do letní přípravy na novou sezónu. V týmu již není Marek Schwarz (Turku), Boháč a Handlovský (Ústí), Macho (Bratislava), Mikuš (Budějovice), Gajovský (Chomutov), Tvrdík (HK). Na další rok zůstávají na hostování - Plodek, Dudáš, přichází dva Jaroslavové brankář Hübl a střelec Balaštík. Další posilou bruslařů je Čutta, Hrdel a Mikulík. Dále jsou v týmu: Jindra, Žabka, Chaloupka, Marušák, Mozík, Soukup - Výborný, Pabiška, Vrbata, Demel, Bahenský, Milan , Loskot, Hyka, Jiránek, Belay, Lenc.

David Výborný v BK

7.5.2011 - Ve středu přišla oficiální zpráva o příchodu Davida Výborného. Bývalý kapitán pražské Sparty podepsal v Mladé Boleslavi smlouvu na 2 roky. V našem týmu nadále zůstává i Lukáš Pabiška. David Vrbata by v Boleslavi měl také pokračovat.

V týmu naopak končí Petr Macháček, jehož hokejová kariéra bude pokračovat na severu v Chomutově. Tam se také vrací Jan Benda, kterému skončilo ve městě automobilů hostování.

Boleslav je stále e-ligová

17.4.2011 - Přece jen existuje spravedlnost. Letošní sezóna byla pro Boleslav nesmírně těžká. Tým se musel vypořádat s odečtem bodů, s pokutou a nakonec i s nejdelší barážovou sérií. Nutno podotknout, že štěstí se v některých zápasech přiklonilo na naši stranu, nicméně v rozhodujícím 7. utkání byla Boleslav tím lepším týmem, který určoval pravidla hry a soupeři nedovolil vystrčit drápky. Byla to opět dlouhá, náročná a nervy drásající sezóna, ale máme ji za sebou :-) Klukům děkujeme za bojovné výkony a za všechnu radost, kterou jste nám v závěru sezóny připravili.

Už jen krůček ...

11.4.2011 - Máme za sebou dva výjezdy na ústecký led a pokaždé jsme se vrátili s výhrou. Ve včerejším zápase exceloval Daniel Boháč, kterého někteří nominovali do boleslavské fotbalové jedenáctky - za kousky, které Bolku včera dovedly do vítězného konce. Dnes jsme Ústí porazili 4:2 a ujali se vedení v sérii 3:1. Ve středu nás čeká doma 5. utkání, které může rozhodnout. Doufáme, že se sejdeme v hojném počtu a ukážeme ústeckým "fňuknám" jak skvělé má Bolka fanoušky.

Jako noc a den

7.4.2011 - Zatímco včera byl hokej opravdu nekoukatelný a jen odvážlivec by to z naší strany nazval "boj o extraligu", dnes byla situaci úplně jiná. Náš tým naskočil do utkání s odhodláním a bojovnou náladou, kterou kluci udrželi po celý zápas. Ten nakonec dovedli do vítězného konce a těsně vyhráli 3:2. O branky se postarali Chaloupka, Boháč a Pabiška. Barážový souboj pokračuje v neděli a pondělí na soupeřově ledu. Fanklub pořádá výjezdy, na které se můžete stále přihlásit ;-) Za dnešní výkon posíláme našim klukům jedničku s malým mínuskem :-)

Start se nezadařil

6.4.2011 - Hokejisté Mladé Boleslavi nastoupili do baráže s poněkud chladným přístupem. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat a úvodní duel pro sebe ukořistilo Ústí. Velkou měrou se na vítězství Lvů podílel Lukáš Handlovský, který měl prsty ve 3 brankách. "Byli aktivnější, dravější, lepší ve všech směrech. Dostali jsme dardu. Lekci, ze které se musíme probrat," láteřil domácí kouč Jeřábek. Moc času na probírání naši borci nemají, zítra je čeká od 18:10 druhá bitva.

Baráž se blíží ...

2.4.2011 - V pátek uzavřeli hokejisté Mladé Boleslavi play-out vysokou prohrou 2:9 s Kladnem. Věřme, že naši hokejisté v sobě najdou dostatek sil a odhodlání, aby ve městě automobilů udrželi extraligu. Ústecká armáda vedená kapitánem Kloboučkem se připravuje na  velkou bitvu. Jejich cíl je jediný: dostat se opět na vytoužené výsluní. Ústecké vojsko hlásá, že sil a odhodlání má dostatek. Naši kluci boleslavští, my jsme stále s vámi, nenecháme vás bojovat samotné! Ve středu, ve čtvrtek, v neděli a v pondělí budeme připraveni! Co bude dál ... se uvidí ... jsme jeden tým!